Gyvūnų čipavimas

Gyvūno ženklinimas integriniu grandynu (gyvūnų čipavimas) - greita ir neskausminga (adatos dūris primena paprastą skiepą) procedūra, kuomet injekcijos metu ryžio grūdo dydžio mikroschema įvedama gyvūnui po oda. Joje užfiksuojama naminio gyvūno tapatybė, t. y. lytis, veislė, amžius, ir Jūsų kontaktai – vardas, pavardė, telefono numeris, adresas.

Mūsų klinikoje atliekamas:

  • šunų, kačių, šeškų čipavimas;
  • gyvūno ženklinimo duomenų perregistravimas duomenų bazėse;
  • išsamios konsultacijos keliaujantiems ;
  • dokumentų parengimas išvykimui į užsienį.

Mikroschemos pamesti neįmanoma, ir ji veikia daugiau nei 25 metus.

Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo reikalavimas dėl privalomojo šunų, kačių ir šeškų ženklinimo mikroschemomis ir jų duomenų talpinimo į Gyvūnų augintinių registrą įsigaliojo 2016 m. sausio 1 d.

Dažnai kyla klausimas – ar naminių gyvūnų čipavimas saugus?

 

Galime drąsiai atsakyti, kad taip. Mikroschema nėra aktyvi tol, kol jos neaktyvuoja skaneris. Kai tam tikra procedūra baigta, čipas vėl deaktyvuojamas, taigi gyvūnas nėra veikiamas elektromagnetinių bangų. Čipo gyvūnas nejaučia, kadangi, kaip minėjome anksčiau, jis – ryžio grūdo dydžio. Jūsų augintinio elgesio ar savijautos ši procedūra taip pat nepakeis, net jei gyvūnas smulkus ar jautrus.

 

O ar ženklinimas naudingas?

 

Tikrai taip. Gyvūnų čipavimas – lengviausias būdas rasti pasimetusį augintinį ir grąžinti jį šeimininkams. Įvesta mikroschema naudinga kontroliuojant paveldimų ligų plitimą bei sisteminant įvairią informaciją apie gyvūną bei jo būklę duomenų bazėje, pavyzdžiui, duomenis apie skiepų statusą, sterilizaciją, vaistų būtinybę, populiaciją ir kt. Gyvūnui užpuolus ir sužalojus žmogų, čipavimu taip pat palengvinamas šeimininkų identifikavimas.

 

Gyvūnų čipavimo kaina nėra aukšta, ši paslauga Jums nekainuos daugiau nei 20 eurų.

 

Remiantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2015 m. liepos 31 d. įsakymu B1-747 „Dėl Gyvūno augintinio pasų išdavimo“ nuo 2015 m. rugpjūčio 3 d. gyvūno augintinio pasai išduodami teritoriniuose VMVT skyriuose.

Maloniai Jūsų laukiame,
UAB "Dainavos veterinarija"

Pašilės g. 118, Kaunas

Tel.: 8 (37) 478 015
Mob. tel.: 8 683 82620

REKOMENDUOJAMA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA