Kastracija

Kiekvieną dieną galime susidurti su nuolat gimstančiais šuniukais ar kačiukais. Nepaisant to, kad savo mielumu jie užkariauja daugelio širdis, ne kiekvienas savo namuose gali auginti didelį jų kiekį bei suteikti visą reikiamą rūpestį, todėl šie gyvūnėliai atsiduria gatvėje arba yra išmetami. Bene efektyviausias būdas išvengti šios problemos – kastracija arba sterilizacija.

Kaciu kastracija

Kastracija – tai patinų kapšelio prapjovimas ir sėklidžių pašalinimas. Sterilizacija – patelės gimdos bei kiaušidžių pašalinimas. Ką reikia žinoti apie šias procedūras?

Kodėl verta kastruoti gyvūnus?

  • Mažiau streso. Katės bei kalės rujoja keletą kartų per metus, o katės kačiukus gali vestis iki pat senatvės. Gimdymas sukelia nemažai streso tiek patiems gyvūnams, nes tai gana skausmingas bei daug fizinių jėgų pareikalaujantis veiksmas, tiek jų šeimininkams, kurie nebežino, kur dėti atsiradusius gyvūnėlius.
  • Geresnė sveikata. Nesterilizuotos vyresnio amžiaus kalės turi didesnę riziką susirgti pūliniu gimdos uždegimu, kurio simptomai sunkiai pastebimi, o gydymas gana sudėtingas, dažnai gali prireikti net chirurginės operacijos.
  • Ramesnis elgesys. Tiek nekastruoti šunys ar katinai, tiek nesterilizuotos kalės ar katės rujos metu pasižymi gana erzinančiu elgesiu. Katės pradeda labai garsiai kniaukti, tampa irzlios, gali pradėti šlapintis netinkamose vietose, o katinai šlapimu, net ir namie, pradeda žymėti savo teritoriją bei veltis į kovas su kitais katinais. Tuo tarpu šunys išreiškia padidėjusį agresyvumą bei lipa ant kalių ar net žmonių.
  • Mažiau išlaidų. Dar vienas būdas išvengti nepageidaujamų gyvūnų palikuonių – kontraceptinės tabletės ar injekcijos. Vis dėlto, jų kaina yra gana nemaža, o vartoti jas reikia nuolatos. Be to, jos neišsprendžia pagrindinės problemos, o tik nukelia rują vėlesniam laikotarpiui. Kastracija bei sterilizacija yra efektyvesnis šios problemos sprendimo būdas.

Kada geriausia kastruoti ar sterilizuoti?

Dažniausiai kastracija atliekama tada, kai gyvūnas sulaukia maždaug 6 mėnesių amžiaus, nes tuo metu jis jau gali gana nesunkiai ištverti anesteziją. Vis dėlto, šiuolaikinių technologijų pagalba ši procedūra gali būti atliekama ir anksčiau. Todėl, jeigu norite, kuo greičiau užkirsti kelią nepageidaujamom sveikatos problemom ar elgesiui, pasitarkite su profesionaliu veterinaru.

Ar tai nepažeidžia gamtos dėsnių?

Bene kiekviena patelė turi natūralų norą susilaukti palikuonių. Vis dėlto, ne visais palikuoniais gali būti tinkamai pasirūpinta, daugelis iš jų yra atiduodami į gyvūnų prieglaudas ar tiesiog paliekami gatvėje. Priešingai negu žmonės, kurie gali sąmoningai kontroliuoti vaikų susilaukimą, pasinaudodami efektyviomis apsaugos priemonėmis, gyvūnai to padaryti negali. Kastracija – tai žmonių pagalba savo augintiniams.

Jeigu norite pasirūpinti savo augintinio gerove, kreipkitės tik į savo srities profesionalus. UAB „Dainavos veterinarija” teikia profesionalias kastracijos bei sterilizacijos paslaugas, kurios atliekamos tik po išsamios konsultacijos ir įvertinus bendrą gyvūno sveikatos būklę.